Wybieramy kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę

Decydując się na kredyt gotówkowy, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że obecnie znajduje się on w ofercie większości banków. Oznacza to, że przed podpisaniem umowy kredytowej z konkretnym bankiem należy zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku z nich. Tylko wtedy będziemy bowiem mieli szansę na wybranie oferty najbardziej dla nas korzystnej. Co trzeba brać pod uwagę, kiedy wybieramy kredyt gotówkowy?  Co jest istotne? Czego na pewno nie wolno nam pominąć?

Kredyt gotówkowy we własnym banku

Z pewnością swoje pierwsze kroki warto skierować do banku, z którego usług korzystamy na co dzień, czyli posiadamy w nim rachunek bankowy lub jesteśmy posiadaczami karty kredytowej. Klienci, którzy są w banku już znani, nie mieli zaległości z jakimikolwiek płatności względem banku, a więc są wiarygodni mają spore szanse na wynegocjowanie naprawdę bardzo dobrych warunków. Jeżeli w danym banku już mieliśmy kredyt, a do tego spłacaliśmy go na czas, możemy liczyć na warunki lepsze niż te w tak zwanej ofercie standardowej. Opłaca się więc płacić kolejne raty w terminie. Przekłada się to bowiem na późniejszą współpracę z bankiem.

Wybieramy kredyt gotówkowy w innym banku

Chcąc poznać bliżej ofertę banku, koniecznie trzeba zapytać o całkowity koszt kredytu. To najważniejsza informacja, która pokazuje nam ile faktycznie będzie nas dany kredyt kosztował. Trzeba pamiętać, że koszt kredytu to jednak coś zdecydowanie więcej niż tylko oprocentowanie. To także prowizja, którą bank nalicza za samo rozpatrzenie wniosku, to też prowizja pobierana za udzielenie kredytu oraz najróżniejsze ubezpieczenia, które dzisiaj stosowane są coraz częściej. Rzecz jasna opłaty te mogą być różne w różnych bankach. Zanim więc pytać jedynie o możliwość pożyczenia określonej kwoty, trzeba zapytać o faktyczną kwotę, którą trzeba będzie do banku oddać. Wybierając kredyt gotówkowy w innym banku warto sprawdzić jakie pułapki kredytowe mogą stosować instytucje finansowe.

Dobrze jest również spytać jak wygląda w danym banku procedura wcześniejszej spłaty. Trzeba pamiętać, że wcześniejsza spłata zawsze zmniejsza zarobek banku. Dlatego banki stosują rozmaite opłaty dla tych, którzy kredyt spłacają wcześniej. Warto dopytać również o to.

Dodaj komentarz