Typy kart kredytowych oferowanych przez banki

Produkty kredytowe cieszą się ogromną popularnością wśród wielu klientów zainteresowanych zyskaniem przydatnych źródeł finansowania różnych zakupów. Duże zapotrzebowanie na produkty finansowe sprawia, że banki wprowadzają do swoich ofert bardzo wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest z pewnością karta kredytowa, która jest znana klientom instytucji bankowych od wielu lat.

Dzisiaj trudno jest znaleźć bank, który nie posiada w swojej ofercie dostępu do kart kredytowych. Jest to produkt finansowy, który umożliwia zyskanie dodatkowych środków na konkretne zakupy czy też dostępu do pieniędzy. Może zostać wykorzystany na tak zwaną czarną godzinę w celu podreperowania budżetu czy też opłacenia niespodziewanych zakupów.

Czym jest karta kredytowa?

Przed poznaniem rodzajów kart kredytowych, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tych produktów finansowych. Karty kredytowe przypominają karty płatnicze, jednak w przeciwieństwie do nich nie są przypisane do sald konkretnych rachunków bankowych. Każdorazowe użycie karty uruchamia kredyt na konkretną kwotę, który oczywiście należy spłacić bankowi razem z odsetkami i innymi naliczonymi opłatami. Oznacza to, że do otrzymania takiej karty potrzebny jest specjalny wniosek oraz spełnienie szeregu wymagań dotyczących dochodów, historii i zdolności kredytowej.

Karty dla firm

Jednym z produktów oferowanych przez instytucje bankowe jest karta kredytowa dla firm. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona przeznaczona dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą. Dzięki środkom dostępnym w ramach takiej karty, możliwe jest finansowanie różnych zakupów potrzebnych do rozwoju działalności lub zaspokajania jej bieżących potrzeb. Oczywiście przedsiębiorca zainteresowany otrzymaniem takiej karty, powinien wykazać się odpowiednio długim okresem prowadzenia firmy oraz odpowiednio wysokim poziomem dochodów. Dobrze jeśli posiada on konto firmowe w banku, w którym stara się o otrzymanie takiej karty.

Innym rodzajem oferty bankowej dla firm, jest kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców.

Karty dla klientów indywidualnych

Również osoby prywatne mają możliwość wnioskowania o karty kredytowe i korzystania z nich. Proces wnioskowania, analizy kredytowej czy też podejmowania decyzji wygląda tak samo jak w przypadku normalnych kredytów. Konieczne jest więc posiadanie dobrej zdolności kredytowej i nienagannej historii spłaty innych zobowiązań. Warto dodać, że zarówno w przypadku kart firmowych, jak i przeznaczonych dla klientów indywidualnych, wysokość dochodów i ogólna zdolność kredytowa ma nie tylko wpływ na decyzję banku, ale również na wysokość dostępnego kredytu, który może zostać wykorzystany w ramach posiadanej karty.