Jak działa porównywarka kredytów bankowych?

Jeśli chcemy starać się o kredyt musi wiedzieć jaką mamy zdolność kredytową. Wartość tą sprawdzić można, konsultując się z doradcą bankowym lub też bez wychodzenia z domu w kalkulatorach finansowych. Na jakich zasadach działa porównywarka kredytów bankowych i w czym może pomóc?


W czym pomoże porównywarka kredytów bankowych?

Porównywarka kredytów ma przyspieszyć i ułatwić wybór najkorzystniejszego wsparcia finansowego ze strony banku. Jej zadaniem jest pokazać oferty kredytowe dopasowane do potrzeb, oczekiwań i możliwości klienta. Samodzielne porównywanie ze sobą propozycji różnych instytucji byłyby nie tylko trudne logistycznie, ale i wymagałoby dużych nakładów czasu i pracy.

Jak skorzystać z porównywarki?

Korzystanie z porównywarek kredytowych online jest bardzo proste. We wskazane pola wystarczy wpisać informacje takie jak oczekiwana kwota pożyczki, okres spłaty, a w przypadku starania się o kredyt hipoteczny wartość nieruchomości, która ma być zakupiona. Chcąc uzyskać bardziej zindywidualizowane oferty, można zaznaczyć jeszcze rodzaj rat (równe lub malejące) oraz wiek kredytobiorcy. Po wypełnieniu wszystkich rubryk wystarczy kliknąć przycisk „porównaj” lub „wyszukaj”, a w odpowiedzi porównywarka wyświetli listę produktów finansowych, które oferują poszczególne banki. Wchodząc w poszczególne oferty, zapoznaje się ze szczegółami danego produktu finansowego. Obsługa porównywarki kredytowej jest intuicyjna i nie stanowi problemu nawet dla internetowych laików.

Ważną informacją jest to, że profesjonalna porównywarka kredytów bankowych nie zażąda żadnych danych osobowych ani informacji poufnych, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu jej użytkownika. Dzięki temu kalkulatory kredytowe są w 100% bezpieczne i nie należy obawiać się korzystania z nich.

Jak działają porównywarki kredytowe?

Porównywarki kredytów bankowych zawsze bazują na aktualnych ofertach banków i innych instytucji udzielających finansowego wsparcia. Pokazują więc bieżące oferty również te promocyjne i organizowane w ramach akcji specjalnych. Klient otrzymuje informacje, z jakich ofert może skorzystać na dziś dzień – oczywiście, jeśli spełni stawiane przez banki lub firmy pożyczkowe warunki. Sprawdzając oferty wybrane przez porównywarki kredytowe trzeba zwrócić szczególną uwagę na wysokość oprocentowania kredytu.

Kto może korzystać z porównywarki kredytów bankowych?

Porównywarka kredytów bankowych to narzędzie, z którego skorzystać może każdy. Dzięki prostemu działaniu po kalkulator kredytowy sięgnąć mogą nawet osoby niemające zaawansowanej wiedzy z zakresu finansów i bankowości. Dane, które otrzymają, pomogą znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy lub hipoteczny.

Porównywarki kredytów hipotecznych czy gotówkowych to przydatne narzędzie. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że ich wskazania mają charakter orientacyjny, a o tym, czy kredyt zostanie faktycznie przyznany, decyduje bank. On również określa warunki umowy kredytowej.